Konsekwencje wypowiedzenia umowy leasingu

Data publikacji: 2014-08-09
Umowa leasingu jest z natury rzeczy zawierana na określony okres czasu. Jej wcześniejsze rozwiązanie niesie ze sobą określone konsekwencje finansowe. 
Przedwczesne rozwiązanie umowy leasingu nie należy do rzadkości. Leasingobiorcy rezygnują, ponieważ przedmiot leasingu nie jest im już dłużej potrzebny w prowadzonej działalności lub z powodu problemów finansowych. Z jakimi konsekwencjami muszą się liczyć przedsiębiorcy rezygnujący z leasingu przed zakończeniem okresu umownego?

Prawa i obowiązki stron umowy leasingu są regulowane w kodeksie cywilnym. Art. 709 [15] kodeksu określa konsekwencje rozwiązania umowy z przyczyn leżących po stronie leasingobiorcy:

„W razie wypowiedzenia przez finansującego umowy leasingu na skutek okoliczności, za które korzystający ponosi odpowiedzialność, finansujący może żądać od korzystającego natychmiastowego zapłacenia wszystkich przewidzianych w umowie a niezapłaconych rat, pomniejszonych o korzyści, jakie finansujący uzyskał wskutek ich zapłaty przed umówionym terminem i rozwiązania umowy leasingu."

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok