Leasing w złotówkach czy w walucie?

Data publikacji: 2014-07-11
Leasing w walucie obcej to dobre rozwiązanie dla osób o wysokiej skłonności do podejmowania ryzyka. Praktycznie każda rata jest inna, ponieważ jej wysokość uzależniona jest od aktualnego kursu danej waluty (najczęściej jest nią euro lub frank szwajcarski). 


Wartość początkowa środka trwałego oraz wysokość rat wyrażone są w walucie, a spłata odbywa się w złotówkach. Wymiana realizowana jest przeważnie według tabeli przeliczeniowej banku, z którym powiązany jest leasingodawca.

Czynnikiem zachęcającym do wyboru leasingu w walucie jest niska stopa procentowa, według której kalkulowana jest wysokość raty. Różnica ta może być znacząca – obecnie wskaźnik WIBOR 3M (dla leasingu w złotówkach) wynosi 2,74, natomiast wskaźnik EURIBOR 3M (dla leasingu w euro) – 0,24.

Rzetelne porównanie opłacalności leasingu w złotówkach z leasingiem w walucie jest niewykonalne z uwagi na nieprzewidywalność kursów. Wybór waluty leasingu należy więc oprzeć głównie na indywidualnej ocenie skłonności do ryzyka. Nie zaszkodzi także przegląd prognoz dotyczących wartości złotówki, jednak należy pamiętać o tym, że trafne przewidzenie zmian na rynku walutowym w perspektywie kilkuletniej jest niemożliwe.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok