Przejęcie praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu

Data publikacji: 2014-06-16
Leasingobiorca, któremu zależy na przedterminowym zakończeniu umowy leasingu, ma możliwość dokonania cesji tej umowy, czyli przeniesienia wynikających z niej praw i obowiązków na inny podmiot. Identyfikacja i zachęcenie potencjalnego następcy do współpracy leży po stronie leasingobiorcy. 
Cesja musi się oczywiście odbyć za zgodą leasingodawcy, który nalicza prowizję za przeprowadzenie zmiany oraz we własnym zakresie ocenia wiarygodność nowego partnera. W interesie cedenta, czyli „pierwotnego" leasingobiorcy, leży wynegocjowanie z cesjonariuszem jak najwyższego „odstępnego".

W 2013 roku zmieniły się przepisy zakresie cesji umowy leasingu – ustawodawca znacznie ułatwił ten proces i obecnie „nowy" leasingobiorca może kontynuować umowę na takich samych zasadach, jak poprzedni – przy założeniu, że zmiana objęła wyłącznie stronę / strony umowy, a pozostałe zapisy pozostały niezmienione.

Nowe przepisy zawierają także wytyczne, dotyczące aspektów finansowych cesji – suma ustalonych opłat nie może być niższa od wartości rynkowej przedmiotu leasingu z dnia zawarcia umowy z „nowym" leasingobiorcą.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok