Skrócenie, wydłużenie, zawieszenie umowy leasingu

Data publikacji: 2014-02-03
Duże obciążenia podatkowe, zmieniające się często regulacje prawne oraz narastająca konkurencja to poważny problem na drodze rozwoju firm, zwłaszcza z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Problem bieżącej płatności, zatory płatnicze, niezapłacone faktury od kontrahentów mogą przyczynić się do utraty bieżącej płynności finansowej. Co zrobić, gdy brakuje na spłatę raty leasingu w terminie? Czy skrócenie, wydłużenie lub zawieszenie umowy leasingu może być rozwiązaniem? 

W sytuacji, gdy korzystający zaczyna dostrzegać swoje problemy płatnicze i spodziewa się ich w przyszłości, lepiej jest odpowiednio wcześniej przygotować się na mogące powstać problemy z terminowym regulowaniem rat leasingu. Firmy leasingowe już w umowie oraz Ogólnych Warunkach Umowy Leasingowej określają sposób postępowania w przypadku opóźnienia w spłacie raty leasingowej oraz ewentualne sposoby rozwiązywania problemów płatniczych.

Wydłużenie okresu leasingu lub skrócenie jest możliwe. Dużo łatwiej jest skrócić okres spłaty, z zachowaniem minimalnego okresu np. dla samochodów osobowych 24 miesiące aniżeli wydłużyć podstawowy okres trwania umowy leasingowej. Każdorazowo czynność taka wymaga podpisania aneksu do umowy oraz wiąże się z utworzeniem nowego harmonogramu spłaty. Możliwa jest również tzw. karencja w spłacie rat leasingowych, czyli zawieszenie. Jest to jednak przypadek, w którym firmy leasingowe stosują indywidualne rozwiązania. Zawsze lepiej jest uprzedzić leasingodawcę o opóźnieniu w spłacie lub problemach płatniczych aniżeli oczekiwać na przedsądowe wezwanie do zapłaty i naliczenie kary umownej.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok