Umowa sprzedaży w umowie leasingu

Data publikacji: 2013-10-10
Umowa sprzedaży w leasingu oznacza umowę zawartą miedzy finansującym, czyli leasingodawcą, który nie jest producentem ani dealerem przedmiotu leasingu, a dostawcą tegoż przedmiotu.

Na podstawie tej umowy leasingodawca nabywa od dostawcy przedmiot leasingu celem przekazania go leasingobiorcy – korzystającemu do odpłatnego korzystania oraz czerpania z niego korzyści w podstawowym okresie trwania umowy leasingowej.

W praktyce gospodarczej dość rzadko spotykany jest tzw. leasing bezpośredni, czyli sytuacja, w której leasingodawca jest jednocześnie producentem przedmiotu leasingu. Przedsiębiorcy oraz dostawcy najczęściej korzystają z usług wyspecjalizowanych firm leasingowych, które finansują zakup przedmiotu leasingu, pośrednicząc tym miedzy leasingobiorcą, a producentem w braniu ruchomości w leasing.

Leasingobiorca ponosi ryzyko wyboru dostawcy przedmiotu leasingu, jakości oferowanych przez niego usług oraz wywiązania się z warunków, terminu oraz cech dostawy przedmiotu. Rola finansującego polega na nabyciu od dostawcy przedmiotu leasingu na podstawie umowy sprzedaży oraz użyczeniu go na okresu umowy leasingobiorcy w zamian za miesięczne wynagrodzenie w postaci rat leasingowych. Dostawca przedmiotu jest obowiązany przekazać na podstawie protokołu odbioru przedmiot leasing leasingobiorcy.

 

Szukasz ofert leasingu? Sprawdź najkorzystniejsze oferty dla Twojej firmy.

Skorzyskaj z dokładnego i szybkiego kalkulatora raty leasingu, który uwzględnia Twoją zdolność leasingową! Wystarczy, że:

1. Wybierzesz przedmiot leasingu i określasz wstępne parametry umowy.
2. Podasz dane umożliwiające określenie Twojej zdolności leasingowej.

Najkorzystniejsze oferty otrzymasz od razu, bez zbędnego czekania.

Skorzystaj z kalkulatora >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok