Wypowiedzenie umowy leasingu

Data publikacji: 2014-02-03
Podstawowym obowiązkiem korzystającego w leasingu jest użytkowanie przedmiotu leasingu, zgodnie z jego przeznaczeniem oraz opłacenie rat leasingowych w terminie.

W sytuacji gdy korzystający nie spłaca leasingu, użytkuje przedmiot w sposób nienależyty lub łamie inne zapisy w umowie leasingowej, finansującemu przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy leasingu. W zależności od rodzaju leasingu, wypowiedzenie umowy ma inne skutki dla korzystającego.

Jeżeli leasing należy do rodzaju finansowego skutkiem wypowiedzenia umowy na skutek niespłacenia raty leasingowej jest spłacenie przez korzystającego wszystkich niezapłaconych rat leasingowych, przewidzianych do zapłaty w umowie leasingowej. Suma rat zostanie pomniejszona o korzyści, jakie korzystający uzyska w związku ze spłaceniem przedmiotu leasingu przed terminem wygaśnięcia umowy. Jeżeli leasingowany przedmiot jest objęty leasingiem operacyjnym, wówczas na skutek zerwania umowy leasingowej konsekwencją jest zobowiązanie korzystającego do zapłaty finansującemu określonego w umowie pozostałych do końca umowy rat. Wartość ta zostanie pomniejszona o kwotę uzyskaną przez leasingodawcę ze sprzedaży zwidndykowanego aktywa.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok