Uwarunkowania prawne

Korekta kosztów w leasingu finansowym

Gdy przedsiębiorca zaliczy do kosztów podatkowych kwotę odpisu amortyzacyjnego dokonywanego od składników majątku, z których korzysta na podstawie umowy leasingu finansowego, a jednocześnie kwota ta nie znajdzie pokrycia w płatności dokonanej przez niego na rzecz... więcej »

Wykup przedmiotu w leasingu finansowym

Posiadamy środek trwały użytkowany na podstawie umowy leasingu finansowego. W umowie nie zawarto informacji o możliwości przeniesienia własności przedmiotu leasingu ani o ewentualnej cenie jego wykupu. Jednak przed zakończeniem umowy postanowiliśmy wykupić ten środek trwały. Jak... więcej »

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Zmiana kwalifikacji umowy leasingu z operacyjnego na finansowy

1. Pod jaką datą dokonać zmiany kwalifikacji umów leasingu?Prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Za 2013 r. spełniłem warunki zobowiązujące do poddania badaniu sprawozdania finansowego za 2014 r. przez biegłego rewidenta. Z uwagi na dużą liczbę zawartych... więcej »

Jednorazowa amortyzacja w leasingu finansowym

Firma zamierza podpisać umowę leasingu finansowego, której przedmiotem będzie maszyna produkcyjna. Ponieważ firma posiada w 2014 r. status małego podatnika, chciałaby skorzystać z możliwości zastosowania w stosunku do tej maszyny jednorazowej amortyzacji. Czy korzystając z tego... więcej »

Skutki niepłacenia rat leasingowych w terminie

Płacenie rat leasingowych w terminie jest podstawowym obowiązkiem leasingobiorcy. Zaległości mogą spowodować poważne konsekwencje, z wypowiedzeniem umowy i odebraniem przedmiotu leasingu włącznie. Leasingobiorca musi wtedy jednorazowo zapłacić wszystkie pozostałe do końca umowy... więcej »

Jakie konsekwencje może mieć niezapłacenie w terminie raty leasingowej?

Opóźnienie oznacza przede wszystkim dodatkowe koszty. Za opóźnienia naliczane są karne odsetki i wysyłane wezwanie do zapłaty wyznaczające kolejny termin spłaty raty (nie krótszy niż 7 dni). Dodatkowo, za wystawienie wezwania zapłacimy kilkadziesiąt złotych.... więcej »

Cesja umowy leasingu może być ryzykowna

Cesja umowy leasingu operacyjnego w trakcie jej obowiązywania na podmiot trzeci niesie ze sobą pewne zagrożenia wynikające z braku jasnych przepisów podatkowych w tej kwestii.  więcej »

Jakie skutki wywołuje cesja umowy leasingu operacyjnego w CIT

Po dokonaniu cesji umowy leasingu, po wstąpieniu do umowy nowego korzystającego nie ulegają zmianie podstawowe okresy trwania umowy, wysokość opłat, czy też przedmiot, którego umowa dotyczy. W dalszym ciągu finansujący będzie uprawniony do odsprzedaży przedmiotu leasingu nowemu... więcej »

Leasing - jak prawidłowo księgować i rozliczać podatkowo

Przedsiębiorcy często w celu sfinansowania inwestycji korzystają z leasingu. W małych i średnich przedsiębiorstwach najczęściej leasing wykorzystuje się do zakupu środków transportu. Jak rozliczać leasing (operacyjny i finansowy) podatkowo i jak prawidłowo ujmować w księgach... więcej »

Moment powstania obowiązku podatkowego w leasingu będącym dostawą

W sytuacji, w której podatnikowi nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego, przekazanie na cele inne niż związane z prowadzonym przedsiębiorstwem nie stanowi czynności opodatkowanej.  więcej »

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok