Podatek u źródła od opłat z tytułu leasingu operacyjnego

Data publikacji: 2014-07-09
Zawierając umowę leasingu operacyjnego z zagraniczną firmą, należy mieć na uwadze, że opodatkowaniu podatkiem u źródła podlegają przychody za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego. Zatem przedsiębiorca korzystający z urządzenia przemysłowego na podstawie takiej umowy może mieć obowiązek pobrania podatku u źródła. 
Opodatkowanie przychodów za użytkowanie urządzenia przemysłowego

W stosunku do niektórych dochodów uzyskiwanych przez podmioty zagraniczne na terytorium Polski ustawodawca wprowadził obowiązek poboru podatku przez płatnika, tj. przez podmiot krajowy dokonujący wypłaty należności podmiotowi zagranicznemu. Obowiązek ten obejmuje należności, o których mowa m.in. w art. 29 updof i art. 21 updop, w tym tzw. należności licencyjne (ustawodawca nie używa wprost tego terminu). Należą do nich np. należności za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego, handlowego lub naukowego, w tym także środka transportu.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Źródło: Leasingoperacyjny.pl

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok