Leasing samochodów używanych

Data publikacji: 2014-07-11
Większość firm leasingowych oferuje finansowanie nabycia samochodów używanych. Warunki leasingu takich samochodów są jednak mniej korzystne niż w przypadku nowych aut – wyższe jest oprocentowanie oraz wkład własny (przeważnie nie mniej niż 10%). Dodatkowo, na ogólny koszt leasingu wpływają także koszty wyceny samochodu, corocznych przeglądów technicznych oraz droższego pakietu ubezpieczeniowego. 

Leasingodawcy stawiają także warunki wobec samych pojazdów – większość firm nie godzi się na nabycie aut starszych niż 4-letnie, wymagane jest także pewne źródło pochodzenia samochodu. Wiek auta wpływa na akceptowalną długość okresu leasingu – powszechnie stosowana jest zasada, zgodnie z którą suma wieku pojazdu oraz okresu leasingu nie powinna przekraczać 10 lat.

Ważną kwestią przy leasingu samochodu używanego jest forma jego zakupu. Sprzedaż aut na rynku wtórnym często opiera się nie na pełnej fakturze VAT, ale na fakturze VAT marża. Nie wdając się w szczegóły księgowe: faktura VAT marża znacząco obniża atrakcyjność leasingu, ponieważ nie zawiera podatku VAT (więc leasingobiorca nie ma możliwości jego odliczenia) i uniemożliwia skorzystanie z leasingu operacyjnego. W takim wypadku, klient może skorzystać wyłącznie z leasingu finansowego.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok