Leasing używanego samochodu

Data publikacji: 2014-03-19
Leasing jest jedną z form nabycia nie tylko nowego, ale i używanego samochodu. Na rynku dostępne są oferty, dotyczące finansowania zakupu samochodów nawet ośmioletnich, chociaż większość firm ogranicza się do aut nie starszych niż pięcioletnie. 

Wiek pojazdu wpływa na warunki leasingu, w tym zwłaszcza na długość okresu finansowania oraz wysokość opłaty wstępnej, która w przypadku aut używanych z reguły zawiera się w przedziale 10-25% wartości auta.


Warunki leasingu uzależnione są także od pochodzenia auta. Leasingodawcy preferują zakup samochodu od autoryzowanych dilerów, tylko niektóre firmy dopuszczają inne źródła (komis, import zza granicy). Przed podpisaniem umowy, leasingodawca dokonuje wyceny pojazdu– odbywa się to na koszt leasingobiorcy.


Przy zakupie auta używanego warto domagać się od sprzedawcy pełnej faktury VAT – na rynku wtórnym wiele transakcji realizowanych jest w oparciu o fakturę VAT marża. Co istotne, wyłącznie pełna faktura VAT umożliwia odliczenie przez leasingobiorcę podatku VAT oraz skorzystanie z leasingu operacyjnego. W przypadku faktury VAT marża, pojazd może zostać wyleasingowany w formie leasingu finansowego, a więc do kosztów uzyskania przypadku zaliczają się tylko odpisy amortyzacyjne oraz odsetki. Ponieważ w procedurze Vat Marża podatek Vat nie występuje, leasing operacyjny jest nieopłacalny.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok