Samochód poleasingowy - co warto wiedzieć?

Data publikacji: 2012-10-09
Kryzys wciąż trwa, jednak większość z nas chciałaby mieć własne 4 kółka. Samochód daje poczucie niezależności i dużą wygodę w poruszaniu się po mieście. Jednak niestety sporo kosztuje – szczególnie przy drożejącym paliwie. 
Byłoby zatem dobrze nie wydać majątku już przy samym jego zakupie. Dobrym wyjściem jest auto z tzw. drugiej ręki, jednak jeśli chcemy mieć pewność co do jego sytuacji prawnej, lepiej zdecydować się na samochód poleasingowy.

 

Rodzaje aut poleasingowych

1. Leasingobiorca sprzedaje samochód zaraz po jego wykupieniu z firmy leasingowej

Właściciel wykupił pojazd z własnych środków, więc będzie go chciał sprzedać zapewne jak najdrożej, dążąc do jego wartości rynkowej. Często zdarza się też, że sprzedawca umieszcza na fakturze cenę niższą, niż płacimy w rzeczywistości (dzięki czemu zapłaci mniejszy podatek od sprzedaży). Warto przed zakupem sprawdzić jeszcze raz stan techniczny i prawny samochodu. Tego zakupu nie sfinansujemy leasingiem, jednak możemy dostać kredyt na całą wartość rynkową pojazdu.

2. Samochód zwrócony do firmy leasingowej bez wykupienia

Leasingobiorca nie zdecydował się na wykupienie pojazdu, więc samochód wraca do leasingodawcy. Najczęściej tak postępują firmy (samochody poflotowe, po wynajmie długoterminowym), które nie są zainteresowane późniejszym handlem używanymi pojazdami. Często zwracane są całe floty, a leasingodawca również sprzedaje je hurtowo – do firm, które zajmują się stricte handlem używanymi autami. Takie auta mają pewne pochodzenie i stan prawny, a dodatkowo można je kupić zarówno przez leasing, jak i na kredyt.

3. Auto z windykacji

Leasingobiorca nie płacił rat i pojazd został mu odebrany. Jest to zamrożony kapitał zarówno dla banku, jak i dla firmy leasingowej, będą zatem zainteresowane jak najszybszym jego upłynnieniem. Możemy więc spodziewać się bardzo atrakcyjnej ceny, a ponadto potwierdzonego statusu prawnego i technicznego samochodu oraz sprawdzonego pochodzenia. Takie pojazdy mogą być zarówno leasingowane, jak i kredytowane. Dodatkowo najczęściej są wystawiane na aukcje (przykłady na końcu tekstu), więc jeśli chętnych nie będzie zbyt wielu, mamyszanse na bardzo dobrą transakcję.

Link do dalszej części artykułu: http://inwestycje.pl/finanse_osobiste/Samochod-poleasingowy---co-warto-wiedziec;157358;0.html

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok