Sprzedaż rzeczy wziętej w leasing

Data publikacji: 2014-03-19
Podmiot korzystający z przedmiotu leasingu, jednak niebędący faktycznym właścicielem tego przedmiotu, nie jest uprawniony do jego zbycia na rzecz strony trzeciej. Zgodnie z obecnymi przepisami, jedynie właściciel środka trwałego ma prawo do pełnego dysponowania tym środkiem. 

Przed zakończeniem umowy, za zgodą leasingodawcy, leasingobiorca ma możliwość scedowania swoich praw i obowiązków na stronę trzecią. Nowy podmiot korzystający zobowiązany jest do dotrzymania dotychczasowych warunków umowy, dotyczących m.in. okresu trwania umowy oraz wysokości opłat.


Powyższe nie dotyczy leasingu finansowego, w którym zmiana podmiotu korzystającego wiąże się z koniecznością rozliczenia umowy z dotychczasowym leasingobiorcą oraz zawarciem umowy z nowym podmiotem.


Po zakończeniu umowy leasingu, leasingobiorca (bądź osoba wskazana przez leasingobiorcę) ma możliwość nabycia środka trwałego po cenie, wskazanej w umowie. Wykup przedmiotu leasingu przenosi prawo własności na leasingobiorcę, który automatycznie nabywa prawo do dowolnego dysponowania danym środkiem trwałym.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok