Sprzedaż rzeczy wziętej w leasing
Data publikacji: 2014-03-19
Podmiot korzystający z przedmiotu leasingu, jednak niebędący faktycznym właścicielem tego przedmiotu, nie jest uprawniony do jego zbycia na rzecz strony trzeciej. Zgodnie z obecnymi przepisami, jedynie właściciel środka trwałego ma prawo do pełnego dysponowania tym środkiem.
Przed zakończeniem umowy, za zgodą leasingodawcy, leasingobiorca ma możliwość scedowania swoich praw i obowiązków na stronę trzecią. Nowy podmiot korzystający zobowiązany jest do dotrzymania dotychczasowych warunków umowy, dotyczących m.in. okresu trwania umowy oraz wysokości opłat.
Powyższe nie dotyczy leasingu finansowego, w którym zmiana podmiotu korzystającego wiąże się z koniecznością rozliczenia umowy z dotychczasowym leasingobiorcą oraz zawarciem umowy z nowym podmiotem.
Po zakończeniu umowy leasingu, leasingobiorca (bądź osoba wskazana przez leasingobiorcę) ma możliwość nabycia środka trwałego po cenie, wskazanej w umowie. Wykup przedmiotu leasingu przenosi prawo własności na leasingobiorcę, który automatycznie nabywa prawo do dowolnego dysponowania danym środkiem trwałym.
Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie
poglądowej raty leasingu.
W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie
i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.
Szukasz ofert leasingu? Sprawdź najkorzystniejsze oferty dla Twojej firmy.
Skorzyskaj z dokładnego i szybkiego kalkulatora raty leasingu, który uwzględnia Twoją zdolność leasingową! Wystarczy, że:
1. Wybierzesz przedmiot leasingu i określasz wstępne parametry umowy.
2. Podasz dane umożliwiające określenie Twojej zdolności leasingowej.
Najkorzystniejsze oferty otrzymasz od razu, bez zbędnego czekania.
Skorzystaj z kalkulatora >>
Najczęściej wyszukiwane