Szkoda całkowita w leasingu

Data publikacji: 2014-07-11
Szkoda całkowita to uszkodzenie środka trwałego, uniemożliwiające jego dalszą eksploatację. Konsekwencją wystąpienia szkody całkowitej jest wygaśnięcie umowy leasingu, które jednak następuje nie w momencie wystąpienia szkody, ale po wydaniu decyzji o wypłacie odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. 

Do czasu otrzymania tej decyzji, leasingobiorcy zobowiązany jest do wypełnienia warunków umowy, czyli terminowego opłacania rat.

Zakończenie umowy przed czasem nakłada na leasingobiorcę obowiązek jej rozliczenia, czyli spłaty wszystkich pozostałych rat. Należność może zostać pokryta z odszkodowania, wypłaconego przez ubezpieczyciela, jednak jeśli odszkodowania nie pokryje całej wymaganej kwoty, leasingobiorca musi dopłacić różnicę z własnych środków. Jeśli natomiast odszkodowanie jest wyższe niż należność, nadwyżka trafia do leasingobiorcy.

Wytyczne, dotyczące postępowania w razie wystąpienia szkody całkowitej, wskazane są w Ogólnych Warunkach Umowy Leasingu.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok