Utrata przedmiotu leasingu i jej konsekwencje dla korzystającego

Data publikacji: 2014-06-26
Na leasingobiorcy spoczywa ryzyko utraty przedmiotu leasingu. Jeżeli przedmiot leasingu zostanie ukradziony lub zniszczony tak, że dalsze jego używanie będzie niemożliwe, umowa leasingu wygasa, a firma leasingowa ma prawo zażądać od leasingobiorcy natychmiastowej zapłaty wszystkich pozostałych niezapłaconych rat leasingowych 
Czym jest leasing?

Leasing to umowa, w której leasingodawca (finansujący) zobowiązuje się oddać leasingobiorcy (korzystającemu) określoną rzecz do używania na oznaczony czas, a leasingobiorca zobowiązuje się uiszczać na rzecz leasingodawcy wynagrodzenie w uzgodnionych ratach, jak również zwrócić przedmiot leasingu po zakończeniu obowiązywania umowy (choć w praktyce najczęściej funkcjonuje leasing z opcją wykupu).

Można zakwalifikować zatem leasing do grupy umów regulujących korzystanie z rzeczy, zawierający w sobie element kredytowania przez leasingodawcę inwestycji leasingobiorcy. Na podstawie umowy leasingu leasingodawca oddaje bowiem do używania leasingobiorcy rzecz, którą wcześniej nabył od innej osoby według preferencji leasingobiorcy, a suma uzyskanych przez leasingodawcę opłat w praktyce jest wyższa (bo powiększona o zysk leasingodawcy) od ceny zakupu tej rzeczy.

Kliknij, aby przeczytać całość: TUTAJ >>

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok