Wartość przedmiotu leasingu

Data publikacji: 2013-07-11
Przepisy prawne nie konkretyzują rodzaju rzeczy, które mogą być przedmiotem umowy leasingowej. W leasing można wziąć zarówno samochód, maszyny, urządzenia, oprogramowanie komputerowe, jak i nieruchomość. Wartość przedmiotu leasingu to jego cena. 
Standardowo wartość przedmiotu leasingu wyrażona powinna być w jego cenie nabycia lub zakupu od dostawcy. W przypadku leasingu rzeczy używanych, do określenia wartości przedmiotu leasingu stosuje się wyceny rzeczoznawców. Firmy leasingowe mogą wyznaczać minimalną i maksymalną wartość przedmiotu leasingu.

 

Minimalna wartość przedmiotu leasingu

Firmy leasingowe, ze względu na opłacalność realizacji umowy leasingu, ustają minimalną wartość przedmiotu leasingu. W praktyce można spotkać umowy nawet na 1000 zł lub równowartość tej kwoty wyrażona w walucie obcej. Przeliczenia wartości przedmiotu umowy leasingu dokonuje się na podstawie średnich kursów sprzedaży walut NBP z dnia poprzedzającego dzień zawarcia umowy leasingowej.

Maksymalna wartość przedmiotu leasingu

Górna granica wartości przedmiotu leasingu określona zostaje na podstawie faktury sprzedaży przedmiotu leasingu wraz z kosztami dodatkowymi (usługa montażu, dostawy itp.).

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok