Zgłaszanie i likwidacja szkody w leasingu

Data publikacji: 2014-07-11
Właścicielem przedmiotu leasingu jest instytucja finansowa, zatem zgłoszenie i likwidacja szkody nie może odbyć się bez udziału tej instytucji. Szczegółowe postępowanie w przypadku wystąpienia szkody wskazane jest w Ogólnych Warunkach Umowy Leasingu. 

Ogólnie rzecz biorąc, sama procedura zgłoszenia szkody w leasingu ma przebieg podobny do procedury standardowej. Po wystąpieniu szkody, użytkownik musi powiadomić firmę ubezpieczeniową, która następnie szacuje wartość odszkodowania.

Leasingobiorca ma także obowiązek powiadomienia leasingodawcy – przeważnie odbywa się to w oparciu o formularz, dostępny na stronie internetowej danej instytucji.

Wypłata odszkodowania realizowana jest po uprzedniej zgodzie leasingodawcy – odszkodowanie może zostać wypłacone na konto warsztatu lub na konto leasingobiorcy. Jeśli jednak umowa jest zadłużona, leasingodawca może odmówić wydania takiej zgody, bądź nawet „przejąć" odszkodowanie na poczet zaległości. W takim przypadku, leasingobiorca wciąż musi naprawić szkodę.

Leasingodawcom zależy, aby naprawa szkody odbyła się w autoryzowanym punkcie serwisowym, co pozwala na minimalizacją utraty wartości środka trwałego.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok