Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy leasingowego?

Data publikacji: 2012-09-13
W jaki sposób łatwo, szybko a przede wszystkim jak najkorzystniej sfinansować planowaną inwestycję za pomocą leasingu? Udać się prosto do leasingodawcy? Czy może wcześniej zapukać do doradcy leasingowego? Przedsiębiorcom, którzy chcą być pewni, że podejmują słuszne decyzje polecam to drugie rozwiązanie. Doradca leasingowy pomoże sprostać wymaganiom finansującego: doradzi jak bezpiecznie sfinansować inwestycję, ustali dogodny harmonogram spłat, wskaże konkretnego leasingodawcę oraz doradzi, gdy pojawią się wątpliwości. 
Doświadczenie na rynku

Firmy coraz częściej potrzebują wiedzy i kompetencji, których nie mają wewnątrz organizacji. Największym atutem doradcy leasingowego jest doświadczenie w branży, które ściśle wiąże się z rozeznaniem rynku. Jest on świadomy, iż każda firma leasingowa ma nieco inne procedury i wymagania wobec klientów. Z kolei roszczenia te uzależnione są od typu środka trwałego (maszyny, centrum obróbczego czy też samochodu), jego przeznaczenia, a nawet wieku. Przed przyszłym leasingobiorcą pojawi się zatem wiele decyzji do podjęcia, m.in.: czy przedmiotem umowy będzie nowy czy używany sprzęt. Już dzięki tym kilku podstawowym informacjom na temat leasingowanego sprzętu doradca leasingowy zorientuje się, w jaki sposób przeprowadzić daną transakcję. Co najważniejsze dla potencjalnego leasingobiorcy, doradca wskaże, które z instytucji finansowych (leasingodawców) zaakceptują rodzaj środka trwałego oraz rok jego produkcji. Fakt ten jest na tyle istotny dla szeroko rozumianej branży drzewnej, że zakłady stolarskie czy też przedsiębiorstwa meblowe często inwestują w używany sprzęt (wartość urządzeń jest stosunkowo wysoka). Niejednokrotnie wystarczy zaledwie jedna, nawet telefoniczna, rozmowa by poznać główne warunki firm leasingowych oraz niuanse ich propozycji.

Gdy czasu brak

Na rodzimym rynku funkcjonuje coraz więcej firm leasingowych. Większość z nich bardzo chętnie udzieli finansowania. Jednak nie warto ulegać pierwszej lepszej ofercie i to właśnie najważniejsza przesłanka, dla której pozostaje zdecydować się na usługi doradcze. Każdy przedsiębiorca, nawet ten prowadzący mały zakład stolarski przyzna, że codzienne obowiązki związane z prowadzeniem firmy pochłaniają tak wiele czasu, że nie ma on energii na dokładne przeanalizowanie dostępnych ofert leasingowych. Z tego względu przedsiębiorcy tracą – konfrontują bowiem jedynie kilka łatwo dostępnych ofert i po prostu decydują się na którąś z nich. W takim wypadku doradca leasingowy okaże się przysłowiowym „zbawieniem". Dlaczego? Współpracuje on z bardzo wieloma firmami leasingowymi i jednocześnie systematycznie monitoruje cały rynek leasingowy. Jest zatem dobrze, a przy tym bardzo szeroko zorientowany w aktualnych ofertach. Dzięki temu szybko wybierze tę najbardziej optymalną – tak, by spełnić oczekiwania klienta. Oczywiście doradca zwróci szczególną uwagę na warunki umowy leasingu, a potem pomoże dopełnić wszelkich formalności. Może on także wynegocjować dla swoich klientów lepsze warunki.

Wiele korzyści, żadnej prowizji

Mitem jest obiegowa opinia o solennym wynagrodzeniu, jakie pobierają firmy zajmujące się doradztwem – pomoc doradcy leasingowego jest często nieodpłatna! Prowizję wnosi druga z kojarzonych ze sobą stron, czyli firma leasingowa. Przedsiębiorca nie straci ani grosza, a zyskać może naprawdę wiele – ofertę szytą na miarę.
Profesjonalne wskazówki przydadzą się każdemu przedsiębiorcy, a w szczególności małym i średnim firmom, które dotychczas nie finansowały firmowych inwestycji za pośrednictwem leasingu. Nie mają one bowiem ani potrzebnej wiedzy, ani rozeznania na rynku. Cenna okaże się więc wiedza i kompetencje doradców leasingowych. Co więcej, dobry doradca bywa także dostawcą idei i koncepcji do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Coraz lepsza koniunktura gospodarcza w Polsce sprzyja rywalizacji banków i firm leasingowych, które prześcigają się w ofertach przeznaczonych zarówno dla wielkich zakładów produkcyjnych, jak i dla sektora MSP. Oczywiście każdy klient może samodzielnie zapoznać się z dostępnymi ofertami, jednak dzięki pośrednictwu doradcy leasingowego będzie to znacznie łatwiejsze.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Najczęściej wyszukiwane

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok