Kradzież leasingowanego samochodu

Data publikacji: 2011-06-06
Gdy w czasie trwania umowy leasingowej dojdzie do kradzieży samochodu, który jest jej przedmiotem, umowa zostaje rozwiązana. Zgodnie z kodeksem cywilnym, jeżeli po wydaniu korzystającemu rzecz została utracona z powodu okoliczności, za które finansujący nie ponosi odpowiedzialności, umowa leasingu wygasa. Korzystający powinien niezwłocznie zawiadomić finansującego o utracie rzeczy.

W takim przypadku finansujący może żądać od korzystającego natychmiastowego zapłacenia wszystkich przewidzianych w umowie, a niezapłaconych rat, pomniejszonych o korzyści, jakie finansujący uzyskał wskutek ich zapłaty przed umówionym terminem i wygaśnięcia umowy leasingu oraz z tytułu ubezpieczenia rzeczy, a także naprawienia szkody. W praktyce wygląda to tak, że samochód objęty jest ubezpieczeniem od kradzieży, a polisa jest scedowana na finansującego. Zazwyczaj więc następuje likwidacja szkody według normalnych procedur ubezpieczeniowych. Odszkodowanie pokrywa pozostałe należności, a nadwyżkę można przeznaczyć np. na wniesienie pierwszej wpłaty na leasing nowego samochodu.

Kalkulator leasingu

Kalkulator leasingu umożliwia obliczenie poglądowej raty leasingu.

W kolejnych krokach otrzymasz oferty leasingu przygotowane specjalnie dla Ciebie i uwzględniające wyniki finansowe Twojej firmy.

Przedmiot leasingu:
Rok produkcji:
Wartość netto:
PLN
Opłata wstępna:
Liczba rat:

Rata miesięczna:0,00PLN netto

wartość wykupu: 0%

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu wezleasing.pl

Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia przeglądarki.

Ok